Dorothy Butler ir labs draugs un mātes kolēģis, kurš mīl desertus, mīl cepšanu un mīl dalīties ar savām receptēm, piemēram, šiem zemesriekstu sviestu klasika. Šie sīkfaili vienmēr ir milzīgs hit ar Dorothy mazbērniem un arī ar manu ģimeni. - Charmine Gillespie, ķīmiķis

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Cal / Serv: 105 Ienesīgums: 1 ducis Prep laiks: 0:40 Cook Time: 0 : 12 Kopējais laiks: 0:52 Sastāvdaļas 2 c. Universālie milti 1 tējkarote cepamo pulveri 1 tējkarote cepamā soda 1 tējkarote sāls 1 c sviestu (bez aizvietojumiem) 1 c brūna cukura 1 c granulētā cukura 1 tējkarote vaniļas ekstrakts 2 lielas olas 1 glāze krēmveida zemesriekstu sviests Norādes
  1. Uzkarsē krāsni uz 350 grādi F. Uz vaksēta papīra apvienojiet miltus, cepamo pulveri, cepamo sāli un sāli.
  2. Lielā bļodā ar vidēji ātru maisītāju, 2 minūtes sagrieziet sviestu, brūnā cukura un 1 tase granulētā cukura vai līdz krēmveida, dažreiz bļodā ar gumijas lāpstiņu. Samazināt ātrumu līdz zemam; pārspēt vaniļas, pēc tam olas, pa vienam 1, pēc katra pievienošanas labi iesūcas. Pievienojiet zemesriekstu sviestu un pārsniedziet vidēji ātri 2 minūtes vai līdz krēmveida. Samazināt ātrumu līdz zemam; jauciet miltu maisījumu tikai līdz sajaukšanai, laiku pa laikam sagriežot bļodu.
  3. Nogrieziet mīklu, noapaļojot mērces ēdamkarotes, 2 collu intervālos, uz nesagrautām lielām sīkfailu loksnēm. Novietojiet atlikušos 2 ēdamkarotes granulēta cukura uz papīra vai papīra lapas. Dārza dakšas ar cukuru, tad divreiz nospiediet katra sīkfaila augšdaļā, izveidojot krustveida zīmējumu.
  4. Cepiet cepumus 12 līdz 14 minūtes vai līdz brīžiem viegli brūni. Atdzesējiet cookie sīkdatnes 2 minūtes. Pārsūtiet sīkdatnes uz stiepļu plauktu, lai pilnībā atdzistos. Atkārtojiet ar atlikušo mīklu un cukuru. Glabājiet cepumus cieši noslēgtā traukā istabas temperatūrā līdz 2 nedēļām vai saldētavā līdz 3 mēnešiem.

    Servēšanas lielums = 1 sīkfails

Senden Sie Ihren Kommentar