Ciesz się łatwym do przygotowania daniem z przyjaciółmi na lunchu na świeżym powietrzu. Chrupiący groszek dodaje odrobinie słodyczy tej wiosennej sałacie.

Czytaj więcej + Czytaj mniej Cal / Serv: 91 Plony: 12 Składniki 3/4 c. oliwa z oliwek extra-virgin 6 łyżek. ocet winny 1 1/2 łyżeczki. Gruba sól 1 łyżeczka. pieprz świeżo mielony 9 uncji pieczarki 8 c. groszek cukrowy 1 łyżka stołowa. posiekane świeże liście tymianku Kierunki
  1. Marynować grzyby: Wymieszać oliwę, ocet, sól i pieprz w średniej misce. Dodaj grzyby, wrzuć do płaszcza i marynuj pod przykryciem przez co najmniej 45 minut lub do nocy, mieszając od czasu do czasu.
  2. Ugotuj groszek: Napełnij dużą miskę lodowatą wodą i odłóż na bok. Weź do garnka duży rondel z wodą i 1 łyżkę soli. Dodaj groszek i gotuj przez 2 minuty. Odcedź groszek w durszlak i natychmiast zanurz w misce lodowatej wody. Pozwól siedzieć do schłodzonego, około 2 minut. Odsącz i przenieś do dużej miski.
  3. Złożyć sałatkę: Odcedzić grzyby i wyrzucić wszystkie oprócz 1 łyżki stołowej marynaty. Rzucaj grzyby, groszkiem, zarezerwowaną marynatą i tymiankiem i podawaj natychmiast.

Senden Sie Ihren Kommentar