To najbardziej irytująca część każdego projektu pieczenia: oczyść. W szczególności czyszczenie trzepaczki. Zwykle szturchasz globusy ciasta, próbując wyrzucić je z jego żylastej klatki - lub maniakalnie szorujesz każdą metalową pętlę, starając się, aby każdy kawałek był czysty. Jak na tak mały gadżet, śmigać może być naprawdę trudnym do pokonania.

Matthew Michel odczuwa ból i pewnego dnia postanowił coś z tym zrobić. Zdał sobie sprawę, że marnował cenne minuty swojego życia - minuty, które nikt z nas nie wraca, ludzie! - wytarł trzepaczkę i pomyślał, że musi być lepszy sposób. Podczas gdy większość z nas narzekałaby i zapominała o tym, lub ślubowała, że ​​nauczy się od teraz robić krem ​​z silikonową szpatułką, poszedł prosto do ... Auto Zone. Yup, Auto Zone, sklep z częściami samochodowymi.

Tego dnia, dzięki silikonowej uszczelce, tekturze i nóżowi X-acto, stworzył pierwszy prototyp urządzenia do wyciskania whisky - zwodniczo prosty gadżet, który od tego czasu stał się wirusowy w Internecie. Wsuwasz narzędzie na trzepaczkę przed jego użyciem (jego szerokie rondo działa jak podpórka łyżki, utrzymując pętelki trzepaczki od dotknięcia twojego stołu - lub od staczania się). Potem, po tym, jak przyrządziłeś czekoladowe ciasto Bruce'a Bogtrottera lub puszyste bezy, wysuwasz wycieraczkę. Bum! Jest tak świeży i czysty, że Outkast mógłby poświęcić mu piosenkę.

Michel szybko uświadomił sobie, że coś na niego znalazł, więc natychmiast złożył wniosek o patent. Dopiero jakiś czas później zdecydował się przekształcić go w biznes. Zmniejszając 600 dolarów w reklamach na Facebooku, Michel promował wideo, które nakręcił w "Wirującej pianie", z nadzieją na podkręcenie preorderów i wsparcie na Kickstarterze. Zdobył 2,5 miliona wyświetleń w krótkim czasie i nagle, media zaczęły docierać do niego, pytając, czy mogą wykorzystać jego materiał do stworzenia własnych filmów na Facebooku o tym narzędziu. It "To jedyny czas w moim życiu, w którym miałem coś prawdziwie wirusowego", mówi.

W jeden dzień osiągnął swój cel w Kickstarterze iw trakcie kampanii podbił ośmiokrotnie swój cel, zdobywając 80.370 $. Ta część była jednak dość strategiczna. We "Pracowaliśmy z doradcą Kickstarter, a regułą jest, aby twoja pierwsza fala wsparcia była ułożona w kolejce przed rozpoczęciem kampanii", wyjaśnia Michel. "Każdy stawia niskie cele, a chcesz od razu osiągnąć swój cel".

Oczywiście, im większa siła przyciągania wasza kampania pojawia się na wczesnym etapie, tym bardziej pomysł wydaje się hitem - i czymś, co warto zainwestować, w świat zewnętrzny. Michel podążył za tym modelem, wykorzystując zainteresowanie, które pobił ze swojej reklamy na Facebooku (miał ludzi dołączających do listy e-mailowej, aby dowiedzieć się, kiedy zostanie wydana), aby rozpocząć kampanię Kickstarter. Filmy z innych sklepów, takie jak kompendium "Najciekawsze rzeczy 2016", tylko dodały rozmachu.

Do tej pory filmy o wycieraczkach do whisky zdobyły 60 milionów wyświetleń - mówi Michel. Reakcja była tak przytłaczająca "zamknij się i weź moje pieniądze!" dobrze, że teraz chce rozszerzyć działalność, dzięki mini modelowi i wersji miksera, którą planuje debiutować jeszcze w tym roku.

Jednak w najbliższej przyszłości szuka sposobów na rozszerzenie zasięgu oryginalnego wycieraczki. Na razie można go kupić tylko na stronie WhiskWiper.com

, ale chce sprzedać go w Amazon, a także w innych sklepach.

Senden Sie Ihren Kommentar