Šis sviestmaizi ir klasisks Ņūorleānas franču kvartālā, taču ar mūsu recepti jums nebūs jābrauc, lai to iegūtu. Tas garšo vēl labāk pagājušajā dienā.

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Cal / Serv: 390 Ienesīgums: 8 Pavārs laiks: 0:30 Kopējais laiks: 0:30 Sastāvdaļas 4 vidējie selerijas stiebri 1 c. žāvēta giardiniera (itāļu jauktie marinēti dārzeņi) 1 c. brīvi iepakotas svaigas pētersīļu lapas 3/4 c. kārtas zaļās olīvas 1/4 c. olīveļļa 1/4 tējk. rupji malti melnie pipari 1 krustnagliņas ķiploki 1 apaļais lācis mīksta franču vai itāļu maize 6 oz. plāns šķēlēs kūpināts šķiņķis 6 oz. plāns sagriezts provolones siers 6 oz. plāni šķēlēs ženēvā salami Norādes
  1. Vidējā bļodā apvienojiet seleriju, giardiniera, pētersīļus, olīvas, eļļu, piparus un ķiplokus; atlikt malā.
  2. no abām pusēm noņemiet 1 collu mīksta maizes centra kārtu, lai padarītu to piepildītu. Uz apakšas maizes pusē pāri olīvu maisījumam; augļi ar šķiņķi, siers, salami un atlikušais olīvu maisījums. Nomainiet maizes augšējo pusi; nospiediet pusi kopā.
  3. Pārklājiet sviestmaizi plastmasas iesaiņojumā, pēc tam folijā un atdzesējiet vismaz 2 stundas vai līdz 24 stundām. Izgriezt 8 ķīļus, lai kalpotu.

Senden Sie Ihren Kommentar