Izmēģini mūsu vainas bez attieksmi. Daudzi ir zemas kalorijas; citi ir bezkrāsaini vai gatavoti ar pilngraudu un labām jūsu sastāvdaļām, piemēram, žāvētiem augļiem un antioksidantu bagātiem riekstiem.

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Cal / Serv: 70 Ienesīgums: 1 Sastāvdaļas Brownies: 1 tējk. instant espresso kafijas pulveris 1 tējkarote. karstā ūdens 1/2 c. nesaldināts kakao c. universālie milti c. pilngraudu milti 1/2 tējk. cepamais pulveris 1/4 tējk. sāls tējkarote. zemes cinamons 3/4 c. cukurs 3 ēd.k. rapšu eļļa 2 ēdamk. medus 1 tējkarote. vaniļas ekstrakts 1 liela olu baltā krāsa. Mirdzēšana: 1 oz. nesaldinātā šokolāde 3 ēd.k. ūdens 1 tējkarote. trans-tauku bezmaksas augu eļļas izplatīšanās c. konditorejas cukurs 1/2 tējk. vaniļas ekstrakts Norādes
  1. Sagatavot Brownie kodienus: Uzkarsē krāsni līdz 350 grādiem F. Ielieciet lielu sīkfailu lapu. Tvertnē, izkrauj espresso pulveri karstā ūdenī. Atlikt malā.
  2. Lielajā traukā apvienojiet kakao, miltus, cepamo pulveri, sāli un kanēli. Vidējā traukā ar sajaucamu cukuru, eļļu, medu, vaniļu, olu baltumu un espresso maisījumu. Ar karsti, maisa maisa maisījumu miltu maisījumā, pēc tam ar rokām, pēc tam, kad tas ir rūpīgi sajaukts, nosusiniet mīklu.
  3. Ar viegli iemasētām rokām, veidojiet mīklu, mērcējot tējkarotes mērklasēs 1 collu lodītēs un novietojiet uz gatavās cepumu lapas 2 collu attālumā; nospiediet, lai nedaudz saplacinātu. Cepiet 7 līdz 8 minūtes vai līdz brūngani ir nedaudz sašķelti. Pārnest uz stiepļu plauktu, lai atdzesētu. Atkārtojiet ar atlikušo mīklu.
  4. Sagatavot glazūru: Mikroviļņu krāsnī drošā mazā bļodā, siltā šokolādē un ūdenī mikroviļņu krāsnī augstā 45 sekunžu laikā; samaisa līdz gludai. Maisiet augu eļļas izplatību, tad konditorejas cukuru un vaniļas. Nedaudz atdzesē mīkstumu. Katrā sīkdatnē iesūcas augšpusē. Novietojiet malku, lai ļautu matēšanai nožūt. Glabājiet brūnogus cieši noslēgtā traukā ar vaksētu papīru starp slāņiem istabas temperatūrā līdz 3 dienām vai saldētavā līdz 1 mēnesim.

    Servēšanas lielums = 1 sīkfails

Senden Sie Ihren Kommentar