Tas ir vienīgais ēdiens, ko izdod Catheryn Keegan tēvs Roberts, kā arī viņš pēdējo 30 gadu laikā ir paveicis tik labi, ka tas ir kļuvis par parastu tas visās ģimenes svētku pulcēs, it īpaši Pateicības dienā. Paldies kungam Keeganam, lai dalītos savā pildījuma noslēpumā!

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Cal / Serv: 200 Ienesīgums: 1 tase Kuka laiks: 0:45 Kopējais laiks: 1:30 Sastāvdaļas 1/2 c. margarīns vai sviests 3 lieli selerijas kātiņi 1 liels sīpols 3 vidējs Zelta delicious āboli 1 1/2 biezpiena stipra baltmaize 1 var cāļa buljona 1/2 c. pekanrieksti 1/2 c. valrieksti 2 ēd.k. sezama sēklas 1/2 tējk. mājputnu garšvielas 1/4 tējk. žāvētas oregano lapas 1/4 tējk. rupji malti melnie pipari Virzieni
  1. 12 collu kastrēs, izkausējiet margarīnu vai sviestu vidējā siltumā. Pievienojiet seleriju un sīpolu un pagatavojiet 10 minūtes vai līdz pat izsmalcināšanai, laiku pa laikam maisot. Pievienojiet ābolus un pagatavojiet 5 minūtes ilgāk.
  2. Lielajā bļodā apvienojiet selerijas maisījumu ar grauzdētām maizes kubiciņām un pārējām sastāvdaļām; izmest, lai labi samaisa. Karote pildiet ieziestā 13 "uz 9" stikla cepšanas traukā; pārklāj ar foliju un cep iepriekš uzkarsētā 325 grādu temperatūrā pēc krāsnīm 45 minūtes vai kamēr nav uzsildīta.

Senden Sie Ihren Kommentar