Pietiekams, čili sīpolu saturošs pīrāgs satur pupiņas un Pace® Chunky Salsa barošanai pūlī. Ideāls gadījuma sapulcēm!

Ienesīgums: 6 Prep laiks: 0:15 Kuka laiks: 1:45 Kopējais laiks: 2:00 Sastāvdaļas 2 ēdamk. olīveļļa 1 1/2 lb. atkaulota liellopa fileja steiks vai apaļš steiks 1 vidējs sīpols 2 krustnagliņas ķiploki 3 c. Pace® Chunky Salsa 1/2 c. ūdens 1 ēd.k. čili pulveris 1 tējkarote. ķimenes 1 var sarkanās pupiņas 1/4 c. svaigas cilindro lapas Čili pārslās (skatīt zemāk) Norādījumi
  1. Siltums 1 ēdamkarote eļļa 6-quart saucepot vidēji augstu siltumu. Pievienojiet liellopu gaļu 2 partijās un pagatavojiet, līdz tā ir labi nobriest, bieži samaisot. Noņemiet liellopu gaļu no saucepot.
  2. Pievieno atlikušo eļļu un siltumu virs vidēja siltuma. Pievienojiet sīpolu un pagatavojiet, līdz tas ir maigs. Pievienojiet ķiplokus un pavārs 30 sekundes.
  3. Pievienojiet salsu, ūdeni, čili pulveri un ķimeņu. Uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai. Atgrieziet liellopa gaļu uz saucepot. Maisiet pupiņas. Samaziniet siltumu līdz zemam. Nosedziet un vāra 1 stundu. Atklājiet un pagatavojiet 30 minūtes vai līdz gaļai ir dakšiņu piedāvājums.
  4. Ielieciet ar cilantro un čili Toppings, ja vēlaties.
  5. Chili topping: sasmalcinātu tomātu, sasmalcinātu sīpolu vai sasmalcinātu sieru.

Senden Sie Ihren Kommentar