Uzaiciniet pāris draugus, lai izlasītu tikko ceptas picas. Plāno uz priekšu, sajaucot mīklu no rīta un ļaujot tai palielināties, atdzesēt visu dienu.

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Cal / Serv: 139 Ienesīgums: 1 Sastāvdaļas 1 1/2 c. ūdens 2 1/4 tējk. aktīvs sausais raugs 1 tējkarote. cukurs 3 1/2 c. universālie milti 1/2 c. pilngraudu milti 1/4 c. kukurūzas milti 2 tējk. sāls 1/4 c. medus 2 ēd.k. veselais piens Norādes
  1. Padarīt mīklu:
    Viegli apvilkt lielu bļodu ar olīveļļu un novietot malā. Apvienot ūdeni, raugu un cukuru nelielā bļodā un novietot malā. Apvienojiet miltus, kukurūzas miltus un sāli un izkaisiet tos lielā bļodā. Pievienojiet rauga maisījumu, medu un pienu un samaisiet, līdz miza sāk veidoties - tā būs nedaudz lipīga. Pārnesi uz viegli mērcētu virsmu un mīciet, līdz mīkla ir gluda, bet joprojām lipīga - apmēram 10 minūtes. Veidojiet mīklu bumbiņā un pārnesiet to uz sagatavoto bļodu, pagriežot uz visām pusēm. Nosedziet tīru, mitru virtuves dvieli un ļaujiet pacelt siltu, bezkrāsas vietu, līdz mīkls divkāršo apjomu - apmēram 90 minūtes. Pārtraukt mīklu uz leju, noņemiet no trauka un ļaujiet mīklai atpūsties 5 minūtes. Mīklu sadaliet uz pusēm un pārvēršiet vienu gabalu uz viegli šķidras virsmas un iesaiņojiet vēlamo formu un izmēru. Viegli mizojiet virsmu ar olīveļļu, uz augšu, un cepiet pie 500 ° F apmēram 10 minūtes. Atkārtojiet ar atlikušo mīklu.

Senden Sie Ihren Kommentar