Šeit apburtie apelsīni, piepildīti ar biezpiena skrubi un grauzdētiem ķiplokiem, kļūst ļoti kraukšķīgi, sautējot ar eļļu, bet tie "Arī arī garšīgi vienkārši tvaicēti.

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Cal / Serv: 301 Derīgums: 2 duci Kopējais laiks: 1:15 Sastāvdaļas 4 daiviņa ķiploki 1 veselais atvaļinājums (s) salvija 1 lapu salvija 2 ēd.k. neapstrādāta augstākā labuma olīveļļa 1 tējkarote. neapstrādāta augstākā labuma olīveļļa 1/4 c. valrieksti 3/4 lb. butternut squash 1 vidējs salātu sāls Svaigi malti pipari 24 wonton iesaiņotāji 1 ēdamkarote. Svaigi sarīvētu Parmigiano-Reggiano sieru Norādes
  1. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 400 grādiem F. Sakārtojiet ķiploku daiviņas un visu salvijas lapu uz folijas gabala un nogulsnējiet ar 1 tējkaroti olīveļļas. Aptiniet ķiplokus folijā un cepiet apmēram 40 minūtes, līdz krustnagliņas ir ļoti mīkstas. Ļaujiet atdzist, tad nomazgājiet ķiplokus.
  2. Tajā pašā laikā izplatīt valrieksti pie pīrāga plāksnes un grauzdiņš apmēram 5 minūtes, līdz zeltaini brūnā krāsā. Ļaujiet valriekstiem atdzist, pēc tam tos rupji sagriež.
  3. vidējā kūkā, skvošs ar ūdeni. Uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai un simetriski sasildīs līdz apmēram 15 minūtēm. Drenā labi un pāriet uz bļodiņu. Pievienojiet grauzdētus ķiplokus un salvijas lapu ar skvošu un miziņu ar dakšiņu.
  4. Lielā nonstick pankolē, silda 1 ēdamkaroti olīveļļas. Pievienojiet šalotes un malto salviju un vāra uz mērena siltuma, līdz šalotes ir mīkstinātas, 3 minūtes. Sajauc šalotes un salvijas mīklu skvošā un sajauc ar sāli un pipariem. Noslaukiet kastrolīzi.
  5. Vienlaicīgi strādājiet ar 4 volontu iesaiņojumiem, nosveriet apaļo tējkaroti skvoša pildījumu katra iesaiņojuma centrā. Noslaucīt paplāšu malas ar ūdeni un nofiksēt katru no tiem trijstūrī, nospiežot malas, lai to noslēgtu. Nogrieziet smailās malas un nospiediet, lai aizzīmogotu. Pārnest uzpildītās wontons uz cepšanas lapas un pārklāj tos ar plastmasas wrap. Atkārtojiet ar atlikušajām uzmavām un iesaiņojumu.
  6. Eļļas tvaika grozs un novietojiet to virs ūdeni. Sakārtojiet pusi puķu grozā, pārklājiet un tvaicējiet 5 minūtes. Pārnes tvaicētos papīrus uz lielu plāksni. Atkārtojiet ar atlikušajiem valnīšiem.
  7. Silda atlikušās 1 ēdamkarote olīveļļas līdz mirdzumam. Pievieno valnītus un vāra uz mērena siltuma, pagriežot vienu reizi, kamēr tas ir viegli brūnas un kraukšķīgas, 2 minūtes vienā pusē. Pārnēsiet valdziņus uz šķīvi, apkaisa ar grauzdētiem valriekstiem un sieru un pasniedziet.

Senden Sie Ihren Kommentar