Recipe By: Grace Parisi

Ienesīgums: 4 Kopējais laiks: 0:30 Sastāvdaļas 3 ēdamk. zemesriekstu vai rapšu eļļa 1 vidēja sīpola 1 ķiploku krustnagliņa 1 jalapeño 1/2 ēd.k. malta svaiga ingvera 1 1/2 ēd.k. vieglais karija pulveris Vienu 28-unci var itāļu mizoti tomāti Vienu 14 unci var nesaldināt kokosriekstu pienu 1 tējkarote. cukura sāls un svaigi malti pipari 1 1/4 lb. lobīti un deveined liela garnele 1/4 c. Ļoti rupji sasmalcinātas cilantro Norādes
  1. Vidējā kūkā, silda 2 ēdamkarotes zemesriekstu eļļas līdz mirdzumam. Pievieno sīpolu, ķiplokus, jalapeño un ingveru un vāriet pār vidēji augstu siltumu, maisot, līdz mīkstina, apmēram 5 minūtes. Pievienojiet karija pulveri un pagatavojiet līdz pat smaržīgai. Pievienojiet tomātus un to sulas, kokosriekstu pienu un cukuru, sajauciet ar sāli un pipariem un uzvāra. Vāra uz mērena siltuma, laiku pa laikam samaisot, līdz nedaudz sabiezē, 15 minūtes.
  2. Lielā vāciņš silda atlikušos 1 ēdamkarote zemesriekstu eļļas līdz gandrīz smēķēšanai. Garneles pievieno vienkrāsnī un gatavo mēreni augstu siltumu, pagriežot vienu reizi, kamēr tas ir viegli brūnināts, bet ne vārīti, apmēram 2 minūtes. Pievienojiet kokosriekstu-karija mērci pankolē un uzkarsējiet, līdz tā ir sabiezējusi, un garneļu ir pagatavoti tikai 3 līdz 4 minūtes. Samazināt cilantro un kalpot.
  3. Pasniedziet: tvaicēti balti vai brūnie rīsi un laima ķīļi.

Senden Sie Ihren Kommentar