Ar National Donut Dayon mūsu prātus , mēs gribējām zināt, kā padarīt perfektu glazētu gredzenu. Tātad mēs pievērsāmies zīmolam, kas ir vislabāk pazīstams ar savām svaigi ceptajām konditorejas izstrādājumiem - Dunkin 'Donuts. Ar savu 68 gadu vēsturi DD ir idejas vieta gan kūkām, gan raugiem. Faktiski uzņēmums ir tik labs donuts, ka tās secretrepspeiss nav mainījies, jo tas pirmo reizi tika izveidots atpakaļ1948.

Un no minūtes mēs iegājām virtuvē Dunkina štābā, mēs varam pateikt, kāpēc. Piesakies donut lab un visas domas un runāt griežas ap gredzeniem. Lielākajās vietās visā valstī visus savus saldumus svaigas ik pēc rīta, no mājām pārnākamās virtuves. Tie, kuri nesmēķē tikko pagatavotus gredzenus no blakus esošās centrālās virtuves, kas atrodas am.

Tieši tāpēc Executive Chef Jeff Miller un Donut Excellence vadītājs Rick Golden kļuva mums cauri visam craftingDD'scake donuts procesam - sākot ar jaunām recepšu idejām un testē jauno garšu, lai sajauktu mīklu un ielieciet uz glazūra. Rezultāts ir silts, pūkains, vienmērīgi pārklāts donuts, kuru vēlaties sekundēs nojaukt. Un tad dodieties atpakaļ uz otro un trešo.

Lai izveidotu šos zīdaiņus, vispirms ir jānovērtē mūsu kūku nūjiņu maisījums un ūdens proporcijas. Kaut gan Zelts nebūtu dalījies nekādās sīkās detaļās par recepti, viņš teica, ka tā ir visnotaļ noslēpumaina, - no tā izriet, ka kopš pirmā Dunkina tortes donutu izstrādes dibinātājs William Rosenbergin 1940. gados (tomēr tas acīmredzami ir atšķirīgs un to sagatavošanas process, kas saistīti ar brand'syeast donuts, kuriem pirms dažu stundu ilgas stundas nepieciešamas korozijas apstrāde.)

Kad esat atbrīvojis mīklas pusi, jūs uzlādējat izplūdes "piltuvi", kas vienmērīgi ielej un nogriež gredzenus milzīgā karsta eļļa pastāvīgi tiek turēta 375 grādos F. Un šeit ir viss precizitāte: pagrieziet uz 45 sekundēm vienā pusē, pēc tam katru donulu ieslēdziet mazāk nekā 10 sekundes, pirms otra puse tiek izlieta vēl 45 sekundes. Tas ir viesmīle divas minūtes, kas ņem nopietnu uzmanību un uzmanību detaļām. Un tas viss ir tā vērts, kad pienācis laiks, lai izkausētu tos pulverveida cukura bāzes glazūrā.

Senden Sie Ihren Kommentar