Dārzeņus, lēcas un makaronus iemērc buljonā. Zupa ir iepildīta ar zemeņu speķi, kas sastāv no bekona un rozmarīna. Mēs izmantojam tubetti, bet arī neliela makaronu forma.

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Ienesīgums: 4 Sastāvdaļas 1/4 lb. bekona 2 burkāni 2 sīpoli 2 ribiņas selerijas 1/2 lb. sēnes 6 krustnagliņas ķiploku 1 lb lēcas (apmēram 2 1/3 tases) 1 1/2 qt konservēti vistas buljons ar mazu nātrija saturu vai mājās gatavots krējums 3 c. ūdens 1 tējkarote. žāvēts rozmarīns 1 c. konservēti tomāti biezā biezenī 2 tējk. sāls 1/4 tējk. žāvētas sarkanās piparu pārslas 1/4 tējk. svaigi malti melnie pipari 1/2 c. tubetti vai citi mazie makaroni Norādes
  1. Lielā podā, pagatavojiet bekonu mērenā siltumā līdz kraukšķīgai. Noņemt Ielejiet visus, izņemot 2 ēdamkarotes tauku. Pievienojiet burkānus, sīpolus, selerijas, sēnes un ķiplokus. Gatavojiet, laiku pa laikam maisot, līdz dārzeņi sāk mīkstināt apmēram 5 minūtes.
  2. Pievienojiet lēcas, buljonu, ūdeni, rozmarīns, tomātus, sāli, sarkano piparu pārslas, melnos piparus un bekonu. Atlicināt līdz vārīšanās temperatūrai. Samaziniet karstumu un vāra uz vāra uz 15 minūtēm. Pievienojiet makaronus un uzkarsējiet, līdz lēcas ir maigi un makaroni tiek gatavoti 10 līdz 15 minūtes ilgāk.
  3. Variācijas: nomainiet vienādu daudzumu pancetta par bekonu. Izmantojiet timiānu, nevis rozmarīnu. Pēdējo pāris gatavošanas minūtes pievienojiet sasmalcinātus spinātus vai eskaroles lapas.
  4. Vīns Ieteikums: nebiolo vīnogu ražo vīnu ar sarežģītām piezīmēm, tostarp dūmiem, trifele un žāvētu sarkano ķiršu. Vieglprātīga versija, piemēram, Valtellina versija, ir lieliska spēle.

Senden Sie Ihren Kommentar