Šī dārzeņu īpašība iegūst no stiklotā keramikas trauka, kurā tā tradicionāli tiek cepta. Šī recepte var būt samontēta, cieši iesaiņota un atdzesēta vairākas stundas pirms tā tiek cepta.

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Cal / Serv: 205 Ienesīgums: 4 Sastāvdaļas 4 daiviņas ķiploki 3 mazi baklažāni 4 vidēji sīpoli 6 vidēji tomāti 3 ēdamkarotes. neapstrādāta augstākā labuma olīveļļa 1/4 tējk. sāls 1 iepakojums mozzarella 2 ēd.k. svaiga timiāna lapas Svaigi timiāna zari (pēc izvēles) Virzieni
  1. Siltuma krāsns līdz 400 grādiem F. Nedaudz eļļa 12 - 9 collu ovālas cepšanas traukā. Cepšanas trauka apakšpusē izkaisa ķiploku pusītes. Sāciet ēdiena vienā pusē, izveidojiet 3 gareniskus dārzeņu rindas, mainot baklažānu, sīpolu un tomātu šķēles, kas stāv uz malas, kamēr ēdiens ir pilns. Sīpoli dārzeņus ar 2 ēdamkarotes olīveļļas un apkaisa ar sāli.
  2. Cep 45 līdz 55 minūtes vai līdz baklažāniem ir ļoti maigs. Uzmanīgi noņemiet cepšanas trauku no krāsns un nejauši ievietojiet siera šķēles dārzeņu rindās. Suka ar atlikušo 1 ēdamkaroti eļļu un apkaisa ar timiāna lapām. Atgrieziet cepšanas trauku cepeškrāsnī un cepiet 12 līdz 15 minūtes vai līdz siers izkūst.
  3. Atdzesējiet vismaz 10 minūtes pirms pasniegšanas. Augšā ar timiāna zariem, ja vēlaties.

Senden Sie Ihren Kommentar